11 listopada – „Dzieci uczą rodziców” – lekcja 1. „Młody patriota”

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas I – III przystąpili do drugiej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”. Są to comiesięczne lekcje podejmujące tematykę bezpieczeństwa, ekologii, kultury i historii. Celem akcji jest zwiększenie świadomości dzieci o otaczającym nas świecie, a także zachęcanie ich do rozmowy z rodzicami na tematy poruszane podczas lekcji.

Pierwsza lekcja w ramach akcji odbyła się w związku z Narodowym Świętem Niepodległości w drugim tygodniu listopada i nosiła tytuł „Młody patriota”. Uczniowie zdobyli lub utrwalili swoje wiadomości na temat genezy i znaczenia  Święta Niepodległości, symboli narodowych, zastanawiali się, co oznacza i na czym polega patriotyzm. Obejrzeli prezentację multimedialną, a następnie wykonali zróżnicowane pod względem stopnia trudności  zadania zamieszczone na kartach pracy. Dzięki lekcji zagłębili się w historię Polski i uświadomili sobie wartość niepodległości.