Andrzejki klas 0-III

Dawne tradycje andrzejkowe znane są również dzisiaj. Jednak nie traktujemy ich już tak poważnie jak wtedy. Andrzejki obchodzone są z 29 na 30.XI. Według tradycji wigilia świętego Andrzeja była nocą magiczną, kiedy można było poznać swoją przyszłość. W naszej szkole 29 listopada dzieci z klasy zerowej oraz uczniowie klasy drugiej i trzeciej wraz z wychowawcami, spotkali się na sali gimnastycznej, aby kultywować tradycje związane z obrzędami andrzejkowymi.

Na początku dzieci zostały zapoznane z tradycjami andrzejkowymi poprzez opowiadanie nauczyciela. Następnie losowały wróżby przepowiadające jaka będzie ich przyszłość?, jak na imię będzie miała ich sympatia?, jaki zawód zdobędą i wiele innych ciekawych wróżb.

Zabawy, radości i uśmiechu było wiele. Całość przebiegała w miłej i ciepłej atmosferze. Na koniec dzieci miały słodki poczęstunek przygotowany przez mamy.