„Andrzejki” klas 0 – III

27 listopada 2015 r. uczniowie z klas O-III od rana niecierpliwie czekali na „Wieczór andrzejkowy”. Ludzie zawsze próbowali poznać przyszłość, a  zwłaszcza dowiedzieć się, czy w najbliższej przyszłości mogą liczyć na szczęście i powodzenie. Dzieci także miały nadzieję, że wróżby będą pomyślne. W tym roku przepowiednie dotyczyły: przyszłych mężów lub żon, wykonywanego w dorosłym życiu zawodu, stylu życia (życie lekkie i beztroskie, pracowite  i ciekawe, słodkie, pełne podróży, urozmaicone), niespodzianek w roku 2016, domniemanych cech charakteru i usposobienia – wróżących sobie. W przerwach miedzy wróżbami dzieci bawiły się wesoło w rytmie popularnych melodii. Andrzejkowe spotkanie zakończyła tradycyjna wędrówka bucików do wyjścia, a osobą która według tej przepowiedni jako pierwsza powinna „zasiąść na ślubnym kobiercu” okazała się Weronika Salawa z kl. I. Żadna wróżba nie popsuła nikomu humoru.