„Andrzejki” uczniów klas I-III

andrzejki24 listopada br., w dniu dawnych, tradycyjnych „Katarzynek” – dzieci z klas I – III zgromadziły się na sali gimnastycznej, aby zabawić się w przepowiadanie przyszłości. Przed laty wróżby dotyczyły głównie spraw związanych z zamążpójściem lub ożenkiem, ale my nie ograniczyliśmy się tylko do tego aspektu życia. Dziewczynki i chłopcy losowali karteczki z domniemanymi imionami przyszłych wybranków, z zawodami, kręcili magiczną butelką, rzucali kolorowymi kostkami, odkrywali tajemnicze talerzyki, by dowiedzieć się co czeka ich już niedługo i w dalekiej przyszłości. Cieszyli się z wróżb po ich myśli i trochę smucili, gdy marzyli o czymś innym. Na zakończenie imprezy wszyscy udali się na przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek.