Ferie „na nartach…”

jeżdzę z głowąTegoroczne ferie, dzieci z naszej szkoły spędziły na stoku narciarskim w Jastrzębiej koło Ciężkowic, nabywając umiejętności w jeździe na nartach. Uczniowie wzięli udział w gminnym projekcie „Jeżdżę z głową”, który miał na celu aktywną formę wypoczynku dzieci i młodzieży w okresie ferii Dzięki temu nabyli oni, podstawowe umiejętności jazdy na nartach, a w szczególności: rozwinęli równowagę, opanowali podchodzenie i obracanie, jazdę, skręt, umiejętność samodzielnej jazdy wyciągiem. Oprócz tego, dzieci uczestniczące w projekcie wzięły udział w spotkaniach z policjantami, którzy opowiadali o bezpieczeństwie na stoku. Zajęcia prowadzili instruktorzy narciarstwa, w tym nauczyciel z naszej szkoły, pan Jacek Gomółka. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.