Gminne obchody 11 LISTOPADA

P105063411 listopada Dyrektor Szkoły mgr Natalia Kalemba, poczet sztandarowy, wybrani uczniowie pod opieką nauczycieli oraz wszyscy chętni z naszej placówki wzięli udział w wyjątkowych, gminnych  obchodach 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się przed pomnikiem rozstrzelanych w czasie II wojny światowej w lesie Kruk w Skrzyszowie, gdzie odbył się apel poległych i składanie wiązanek, a także głos zabrał Wójt Gminy mgr inż. Marcin Kiwior. Następnie odbył się wzbudzający wiele entuzjazmu przemarsz do kościoła parafialnego ze 100 – metrową flagą narodową. O godz. 11.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny i Polaków. Po nabożeństwie część osób kontynuowała jeszcze  świętowanie na  pikniku patriotycznym, na którym między innymi wspólnie śpiewano pieśni patriotyczne i częstowano grochówką.