I miejsce w Gminnym Turnieju Patriotycznym w Łękawicy!

Pamięć, Tożsamość, Niepodległość, Przyszłość – pod taką nazwą odbył się I Gminny Turniej Patriotyczny poświęcony Żołnierzom Wyklętym oraz tym, którzy walczyli o wolną Polskę. Celem tego wydarzenia było przybliżenie i zrozumienie historii antykomunistycznego ruchu niepodległościowego po 1944 roku, upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz szerzenie wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Łękawicy. Zmagania konkursowe obejmowały trzy kategorie: piosenkę, prezentację multimedialną i pokaz udzielania pierwszej pomocy.
W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele siedmiu szkół podstawowych, jednak tylko dla naszej, wspaniałej ósemki zakończyły się one zwycięstwem!
Gratulujemy reprezentacji szkoły w składzie:
Amelia Karaś (kl. IV) – śpiew;
Gabriela Proszowska (kl. VII) – śpiew, pierwsza pomoc przedmedyczna;
Julia Job (kl. VI) – śpiew, prezentacja multimedialna, pierwsza pomoc przedmedyczna;
Agata Kępa (kl. VII) – śpiew, prezentacja multimedialna;
Weronika Salawa (kl. VII) – śpiew;
Nikola Jop (kl. VII) – śpiew, pierwsza pomoc przedmedyczna;
Krystian Pęcak (kl. VIII) – śpiew;
Hubert Banuch (kl. VI) – śpiew
.
Uczniowie pracowali pod opieką: p. Marii Janas, p. Marii Kozioł oraz p. Jacka Gomółki.