I nie mów do mnie „misiu”…

„ Czy Ma – rysia lubi rysia ?” WWF  to jedna z największych organizacji chroniących środowisko na świecie. Działa od 1961 roku. Empatyczna młodzież naszej szkoły podjęła akcje innowacyjną  dotyczącą ochrony gatunkowej naszych polskich drapieżników: rysia, niedźwiedzia i wilka. Uczniowie podczas zajęć biologii, edukacji domowej i zajęć kreatywnych poznali anatomię i zwyczaje tych trzech drapieżników.  

Wykonali ciekawe maski, dekoracje i fiszki. Działania te zdaniem neurologów pobudzają mózg do pracy i kształtują uwagę poznawczą. Następnie podczas aktywnych przerw odbyła się sprzedaż przepysznych „muf finek”. Uczniowie wykazali się doskonałą znajomością podstaw przedsiębiorczości. Poznali zasady popytu, podaży i bilansu. Działania te kształtowały kompetencje matematyczne. Zapoznali się również z zawodami managera, specjalisty ds. marketingu i handlu. Zespół przyrodniczy dziękuje dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły za wspieranie działań ekologicznych.                                                       Serdeczne podziękowania należą się również naszym rodzicom za nieodzowną pomoc w przeprowadzeni akcji i przekazaniu zebranych środków na konto fundacji.