I Szkolny Festyn Rodzinny

20160625_1614606312_p1010875Sobotni Festyn Rodzinny, organizowany przez Szkołę Podstawową Nr 2 im. ks. P. Skargi w Skrzyszowie, wpisał się wielkimi zgłoskami w historię całej gminy. W dobrym nastroju i w promieniach cieplutkiego słoneczka gorąco przywitaliśmy pana wójta mgr inż. Marcina Kiwiora z dziećmi, panią sekretarz mgr Cecylię Andrusiewicz, przewodniczącego Rady Gminy, pana Czesława Borucha, wiceprzewodniczącego Rady Gminy, pana Piotra Kiwiora, panią sołtys Halinę Mądel. Swą obecnością zaszczycili nas również: ks. proboszcz Zdzisław Gniewek, ksiądz dziekan Marian Mordarski i ks. Paweł Knap.  Wielką przyjemność sprawił nam widok wszystkich rodzin  – uśmiechniętych i szczęśliwych, cieszących się swą wzajemna obecnością i uczestnictwem w rozlicznych atrakcjach. Ciekawym punktem naszego festynu był występ muzyczny uczennic z klas IV- VI, oraz taniec z pomponami. Na scenie odbył się również pokaz mody. Zaprezentowane stroje niezwykle spodobały się całej publiczności, która nagrodziła modeli i modelki gromkimi brawami. Gratką dla miłośników tańca była prezentacja układu tanecznego do piosenki „Chocolate”, oraz popularnej na całym świecie „Belgijki”. Wielką popularnością cieszyły się także: występ „zerówkowiczów” i popis wokalny Kingi i Oli w nagrodzonych piosenkach konkursowych. Wśród rozlicznych atrakcji nie można było przegapić loterii fantowej, przejażdżki koniem czy też szaleństwa na dmuchańcach. Zaproszenia do udziału w wieloboju rodzinnym, który rozgrywał się w różnorodnych konkurencjach, przyjęły zespoły działające w ścisłej współpracy i wzajemnym zaufaniu. Śmiechu było co niemiara, a zwycięzcy otrzymali wyjątkowe nagrody. Zmęczeni „sportowcy” chętnie powędrowali do miejsca,  gdzie mogli otrzymać „nową twarz” lub też przyjąć zupełnie inną postać – Myszki Miki lub Supermena. Żaden uczestnik festynu rodzinnego z pewnością nie przegapił spotkania ze strażakami, którzy prezentowali wóz strażacki i jego możliwości.  Głodni i spragnieni kosztowali pysznego bigosu, gorących kiełbasek (zakupionych przez pana Piotra Kiwiora), pysznych ciast, które z miłością piekły mamusie, pomagając i udzielając jednocześnie wsparcia. Wszyscy często wędrowali również do stoiska z napojami oraz lodami, w które to artykuły zaopatrzyła nas pani Elżbieta Świdzińska właścicielka sklepu „Hitpol”.
Dzisiaj ten wspaniały Festyn Rodzinny jest już tylko cudownym wspomnieniem. Wspomnieniem, za które dziękujemy hojnym sponsorom, zaangażowanym rodzicom, pani Dyrektor i całej Radzie Pedagogicznej oraz Straży Pożarnej,  chętnie współpracującej ze wszystkimi szkołami. Szczególnie gorąco dziękujemy jednak naszym kochanym i wyjątkowym Rodzinom, bo zawsze są z nami i zawsze przy nas.