Innowacja „Mali artyści”

W bieżącym roku szkolnym w klasie II i III kontynuowane były plastyczne działania innowacyjne. Odbywały się w ramach nadobowiązkowych zajęć kształtujących kreatywność w wymiarze jednej godziny lekcyjnej tygodniowo. Uczniowie mieli okazję rozwijać swoje zainteresowania i uzdolnienia, eksperymentować, cieszyć się z efektów twórczej pracy. Chętnie realizowali zaplanowane tematy z wykorzystaniem niestandardowych środków plastycznych.

Poznali kolejne, ciekawe techniki plastyczne np.: malowanie pastelami olejnymi, tamponami, farbami akrylowymi i sznurkiem, malowanie temperą na drewnie i lakierowanie, malowanie na mokrym zmiętym papierze, na folii aluminiowej, stemplowanie korkiem, gąbką, palcami, patyczkami do uszu, folią bąbelkową, wyklejanie z folii piankowej, wydrapywanie na bazie farb i świecy, prace z materiałów przyrodniczych, bibuły, masy solnej. Zajęcia były dla dzieci atrakcyjne i satysfakcjonujące.