Nasza szkoła pamięta…

Podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Ks. P. Skargi, włączyła się do kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła pamięta”. Tegoroczna inicjatywa uczniów, ze względu na obostrzenia związane z epidemią, skupiła się na działaniach multimedialnych oraz artystycznych.

Dzieci z klas I – III i oddziału przedszkolnego przygotowały prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji uroczystości Wszystkich Świętych i Zaduszek. Twórczość najmłodszych została zaprezentowana na specjalnie przygotowanej gazetce ściennej. Klasy starsze opracowały prezentację multimedialną poświęconą 102′ rocznicy odzyskania niepodległości. Projekt został przedstawiony podczas zajęć zdalnego nauczania, w przeddzień Święta Niepodległości. Uczniowie przygotowali również gazetkę ścienną poświęconą ogólnonarodowym rocznicom wydarzeń historycznych. Na lekcjach historii przypomniano wydarzenia związane z Miejscami Pamięci Narodowej, które są położone w naszej miejscowości. W okresie Zaduszek uczniowie wraz z rodzicami zapalili tam symboliczne znicze, aby przywołać pamięć o Tych, którzy zapłacili najwyższą cenę za swoją i naszą wolność.