Obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

W środę, 9 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia miała na celu wzbogacić wiedzę uczniów o historycznych wydarzeniach sprzed lat, rozwijać szacunek dla dokonań poprzednich pokoleń, uświadomić ciągłość historii, a także wzbudzić refleksję. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny.

Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę odzyskania niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki o własne państwo. Żywemu słowu towarzyszyła piosenka – „O Legionach, o niepodległej…”. Symbolicznym akcentem uroczystości było zapalenie zniczy pod brzozowym krzyżem, jako dowód pamięci młodzieży o poległych za ojczyznę. Była to prawdziwa lekcja  patriotyzmu.
Dyrektor szkoły, Pani Natalia Kalemba zwróciła uwagę na to, że uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Program artystyczny zaprezentowali uczniowie z klas V – VIII pod kierunkiem p. Marii Janas i p.Marii Kozioł.