„Odblaskowa szkoła 2015” – FINAŁ

W ramach zakończenia akcji zorganizowaliśmy „III Szkolne Święto Odblasków”. Na uroczystość został zaproszony Kierownik Posterunku Policji  w Skrzyszowie st. asp. Łukasz Grzebieniowski. W imprezie uczestniczyli wszyscy uczniowie, Dyrektor Szkoły, nauczyciele, niektórzy rodzice. Uczniowie oddziału zerowego  recytowali wiersze i śpiewali piosenkę  o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię. Dzieci z nauczania zintegrowanego zaprezentowały się w inscenizacji: „Warzywa uczą zasad bezpieczeństwa”, natomiast szkolny chórek ”Wiolinki” zaśpiewał piosenki zachęcające do noszenia odblasków.  Ważnym punktem programu był pokaz udzielania pierwszej pomocy – przypomnienie ogniw „łańcucha przeżycia” oraz prezentacja na fantomie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Następnie odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród za udział w konkursach:  plastycznym,  wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Głos zabrał również st. asp. Łukasz Grzebieniowski. Pan policjant  zwrócił uwagę, że nasze akcje przynoszą pozytywne skutki – w ostatnim roku nie odnotowano na terenie Skrzyszowa żadnego zdarzenia drogowego z udziałem dzieci. Podkreślił również,  że uczniowie naszej szkoły i ich krewni bardzo sumiennie noszą elementy odblaskowe.