Pokaz i degustacja produktów pszczelich

3 grudnia odbył się pokaz i degustacja produktów pszczelich zakupionych dzięki przyznaniu szkole „Pszczelego Mini Grantu” na realizację zadań ujętych w projekcie „Nie będzie Nas bez Was”. Uczniowie klas 0 – IV dowiedzieli się z czego pszczoły je produkują oraz na czym polega ich dobroczynny wpływ na nasze zdrowie.

Mieli okazję popróbować różnych gatunków miodu: rzepakowego, wielokwiatowego, mniszkowego, akacjowego, gryczanego, lipowego, nektarowo-spadziowego, wrzosowego. Skosztowali też pokarmu królowych pszczół czyli pszczelego mleczka oraz oglądnęli z bliska pyłek kwiatowy, węzę, pierzgę i propolis.

Każdy uczestnik spotkania został poczęstowany lizakiem „PROPOSMACZKI” oraz otrzymał broszurkę „Miód i produkty pszczele dla zdrowia, urody i podniebienia”. Mamy nadzieję, że lektura broszurki zachęci dzieci i ich bliskich do korzystania z dobrodziejstw pracy pszczół oraz przyczyni się do wzrostu świadomości w zakresie potrzeby ich ochrony. Podobne zajęcia zostaną także przeprowadzone w klasach starszych.