Program „Akademia Bezpiecznego Puchatka”

W bieżącym roku szkolnym uczennice klasy I wzięły udział w kolejnej edycji programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Obejmował on tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w następujących sferach: na drodze, w domu, w szkole, w Internecie oraz w relacjach z rówieśnikami.

Podczas zajęć pierwszoklasistki wzbogacały i systematyzowały swoją wiedzę, oglądały filmy edukacyjne, wypełniały karty pracy, wykonywały ćwiczenia praktyczne, dzieliły się własnymi doświadczeniami związanymi z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa. Na zakończenie realizacji programu zweryfikowały swoją wiedzę, rozwiązując on-line „Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa”. Wszystkie poradziły sobie „śpiewająco” i w pełni zasłużyły na przygotowane przez Akademię dyplomy.