Program edukacyjny „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

„Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz”
Albert Einstein.

Zrozumienie problemów środowiskowych to pierwszy krok ku lepszej przyszłości, a ta w głównej mierze zależeć będzie od najmłodszych. W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klasy drugiej i trzeciej przystąpili do ogólnopolskiego programu edukacyjnego o tematyce ekologicznej – „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

Bohater programu, przesympatyczny miś Kubuś, pokazywał dzieciom piękno natury i uczył jak ją chronić. W ramach programu dzieci uczyły się jak dbać o rośliny i zwierzęta, czystość powietrza, jak segregować śmieci, oszczędzać energię i wodę, jak żyć w zgodzie z naturą oraz dlaczego warto jeść owoce i warzywa. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem i ciekawością chłonęły wiedzę o otaczającym świecie przyrody – jej florze i faunie, uczyły się szacunku i ekologicznych zachowań, poznały czynniki wpływające na zdrowie, w tym zasady prawidłowego odżywiania i aktywności fizycznej. Poprzez realizację w/w programu kształtowano u dzieci proekologiczne nawyki w codziennym życiu, wyrabiano właściwy stosunek do ochrony środowiska, uczono podejmowania konkretnych działań na rzecz natury, opanowania elementów wiedzy przyrodniczo-ekologicznej. Program wprowadził dzieci w piękny i fascynujący świat natury i uwrażliwił na otaczające środowisko.
Na zakończenie realizacji niniejszego programu nasza szkoła otrzymała certyfikat: „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, a dzieci – dyplomy „Kubusiowego Przyjaciela Natury”.