Projekt „Mały Mistrz” 2017′

P1040014Program „Mały Mistrz” obecny jest w naszej szkole od 1 września 2015 roku. Jego realizację rozpoczęła wtedy obecna klasa II,  w tym roku szkolnym dołączyli uczniowie klasy I. Ideą programu jest propagowanie wśród uczniów w wieku wczesnoszkolnym aktywnej postawy zdobywania odznak sportowych,  po wykazaniu się określonymi umiejętnościami ruchowymi i sportowymi. Nauczycielami realizującymi program są: mgr Bogumiła Janiga, mgr Danuta Zając i mgr Jacek Gomółka. Pod ich kierunkiem, na lekcjach wychowania fizycznego, dzieci wykonują szereg różnorodnych ćwiczeń, uczestniczą w grach i zabawach rozwijających ich sprawność fizyczną, kształtujących prawidłową postawę, uczą się zdrowej rywalizacji. Po opracowaniu wybranego bloku (dyscypliny), każdy uczeń przechodzi krótki  „sprawdzian” umiejętności i wiadomości, za które jest nagradzany odpowiednią odznaką wklejaną do osobistej legitymacji „Mały Mistrz”. W tym roku uczniowie mogą się poszczycić zdobyciem następujących sprawności: klasa I – gimnastyk, piłkarz-koszykarz, lekkoatleta; klasa II – gimnastyk-tancerz, piłkarz-siatkarz, lekkoatleta, rowerzysta. Sport jest wspaniałą szkołą kształtowania ciała, siły woli, sztuką czynnego życia. Od najmłodszych lat warto uczyć, że można pokochać wysiłek, który w każdym przypadku przynosi wymierne korzyści.