Ślubowanie klasy I

28 października 2021 r. był dla uczennic klasy I dniem niezwykłym. Długo się do niego przygotowywały, by w czasie występu pochwalić się swoimi umiejętnościami i zasłużyć na uznanie Pani Dyrektor i Rodziców. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki i rozwiązywały zagadki, udowadniając, że wiele się już nauczyły i są gotowe na nowe szkolne wyzwania.

Przez ten pierwszy „egzamin” poprowadzili ich koledzy i koleżanki z klasy II i III, wręczając im za wykonanie kolejnych zadań złote medale umiejętności. Po występie dziewczyny złożyły uroczyste ślubowanie, a następnie zostały pasowane na uczennice Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Ks. Piotra Skargi w Skrzyszowie prze Dyrektora szkoły mgr Natalię Kalembę. Na pamiątkę wydarzenia otrzymały okazjonalne dyplomy oraz „rogi obfitości”. Zwieńczeniem uroczystości były płynące od wszystkich zgromadzonych życzenia samych sukcesów oraz słodki poczęstunek.