Spektakl profilaktyczny „Mapa Skarbów”

25 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z klas II-III obejrzały spektakl teatralny „Mapa Skarbów”, przygotowany przez aktorów Teatru „Kurtyna” z Krakowa. Była to historia chłopca o imieniu Oskar, który spędzał czas głównie na graniu w gry komputerowe i robieniu rodzicom psikusów. Zaniepokojona mama, chcąc oderwać syna od komputera, przekonała go do aktywności fizycznej i czytania książek.

Książka o piratach uwolniła w Oskarze pokłady wyobraźni i kreatywności. Aktor wcielający się w rolę chłopca zabrał zgromadzoną widownię w podróż pełną przygód i niespodzianek.

Dla dzieci był to nie tylko mile spędzony czas na wspólnej zabawie, ale też nauka umiejętności właściwego gospodarowania wolnym czasem, nawiązywania i podtrzymywania relacji z rówieśnikami oraz innymi ludźmi.