Spotkanie z ratownikiem TOPR

20160316_2004846474_p101027108.03.2016r. mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole pana Łukasza Wierciocha, który jest ratownikiem Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, członkiem elitarnej grupy ratowników lotniczych (tzw. dołowy z obsady helikoptera), licencjonowanym ratownikiem  jaskiniowym ze specjalizacją pirotechniczną oraz ratownikiem medycznym. Był też wybitnym sportowcem z osiągnięciami narciarskimi. Podczas spotkania  zapoznaliśmy się z niebezpieczeństwami i zagrożeniami w górach oraz przyczynami powstawania wypadków. Oglądaliśmy filmy i zdjęcia z licznych akcji ratunkowych oraz szkoleń, w których nasz gość brał udział. Mieliśmy możliwość obejrzenia oraz posłużenia się sprzętem ratowniczym i turystycznym. Pan Łukasz przedstawił nam techniki ratownictwa śmigłowcowego i ścianowego. Omówił sposoby bezpiecznego  korzystania  z górskich uroków latem i zimą. Z pasją opowiadał o górach ich pięknie i niebezpieczeństwie.