Szkolne Obchody Narodowego Święta Niepodległości

P10506069 listopada 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. ks. P. Skargi w Skrzyszowie uczcili 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodzież przypomniała wszystkim, jak ważne są polskie symbole narodowe i jak istotną pełnią rolę w historii naszego kraju. Prowadzeni piosenką i słowem przekazali swym kolegom i koleżankom wspaniałą lekcję historii. Dzień 9 listopada 2018r. to także dzień wspaniałej inicjatywy ogólnopolskiej, w której postanowiliśmy wziąć udział. Kampania „#KIEDY MY ŻYJEMY” ma bowiem na celu rozpowszechnienie prawidłowych słów Mazurka Dąbrowskiego. Stając się członkami powyższej kampanii pokazaliśmy, że potrafimy pięknie zaśpiewać poprawną wersję hymnu narodowego. W piątek, 9.11.2018r., rozpoczął się również, w naszej szkole, comiesięczny cykl audycji patriotycznych. Uczniowie wraz z prowadzącymi śpiewali pieśni o tematyce patriotycznej przy akompaniamencie rozmaitych instrumentów muzycznych. Ducha patriotyzmu czuć było w każdym dźwięku i każdym głosie.