UWAGA! WAŻNE!

Szanowni Państwo,  w związku z komunikatem Premiera od jutra tj. 12 marca 2020 r. do 24 maja 2020 r. zawieszone zostają zajęcia w szkołach i przedszkolach. W dniach 12 i 13 marca 2020 r. szkoły i przedszkola będą pełnić jedynie dyżury dla dzieci, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki.

Ponadto od 12 marca 2020 r. do 25 marca 2020 r. odwołane zostają wszystkie zajęcia dodatkowe, w tym zajęcia sportowe, aerobik, itp. Zawieszona zostaje również działalność: bibliotek, klubu seniora, klubów sportowych, organizacji pozarządowych i kół gospodyń wiejskich na terenie Gminy Skrzyszów.

Apel do wszystkich. Prosimy, aby dzieci i młodzież, która nie uczęszcza w tym czasie do szkół pozostała w swoich domach.

Prosimy o racjonalne, odpowiedzialne zachowanie i ograniczenie przebywania w miejscach publicznych i dużych skupiskach ludzkich, takich jak: galerie, sklepy, komunikacja publiczna, itp.

Informuje się, że Rodzic dziecka (mama lub tata) może w tym czasie skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego do 14 dni, przysługującego na dziecko do 8 roku życia. W celu skorzystania z zasiłku wymagane jest oświadczenie, które znajduje się na stronie zakładu ubezpieczeń społecznych pod adresem: https://www.zus.pl/

Więcej informacji pod adresem: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

Poniżej link do strony PSSE w Tarnowie, gdzie są najświeższe informacje w sprawie koronawirusa:
https://tarnow.psse.malopolska.pl/