Warsztaty edukacyjne n.t. gazu ziemnego

W dniu 11 grudnia 2020 roku Spółka GAZ-SYSTEM przy współpracy z nauczycielem koordynatorem Panem Grzegorzem Mikuszewskim, dzięki któremu nasza szkoła została zakwalifikowana do programu „WARSZTATY EDUKACYJNE” 2020’ dla młodzieży, zrealizowała zdalnie w/w warsztaty.

Spółka GAZ SYSTEM od 4 lat wspiera placówki edukacyjno-wychowawcze poprzez realizację warsztatów naukowych dla dzieci i młodzieży. W ramach przeprowadzonych warsztatów uczniowie mogli również uczestniczyć w quizach, w których zdobywali atrakcyjne nagrody min.: pendrajwy 16GB, długopisy wielofunkcyjne oraz notesy. W naszej Szkole szczególnie wyróżnili się następujący uczniowie: Emanuel Rusin, Marcin Nazarko, Krystian Pęcak (kl. VII) –  którzy dodatkowo otrzymają obiektywy na smartfony. Nagrody, które uczniowie zdobyli odbiorą po powrocie do szkoły.

Dzięki przekazanym materiałom edukacyjnym oraz pomocom naukowym do przeprowadzania eksperymentów Spółka GAZ-SYSTEM systematycznie zwiększa poziom wiedzy dzieci i młodzieży na temat powstawania i wykorzystywania paliw gazowych oraz bezpiecznej eksploatacji gazociągów. Nadrzędnym celem projektu jest jednak rozbudzanie w nieszablonowy sposób zainteresowań uczniów i pogłębianie ich wiedzy z zakresu fizyki, chemii i matematyki.

Zestawy laboratoryjne do realizacji eksperymentów, oraz materiały dydaktyczne dla nauczyciela pozwolą na wykonywanie ciekawych eksperymentów w szkole. Szkoła uzyskała również dostęp do opracowanych specjalnie na potrzeby warsztatów materiałów on-line, dzięki którym nauczyciel mógł przeprowadzać warsztaty pełne atrakcyjnych i zróżnicowanych doświadczeń.

Z nadzieją i oczekiwaniem czekamy na zakwalifikowanie się do przyszłorocznych warsztatów organizowanych przez Spółkę GAZ SYSTEM.