Wizyta Św. Mikołaja w oddziale przedszkolnym

W dniu 4 grudnia 2020 r. od samego rana w oddziale przedszkolnym panowała radość i wielkie poruszenie. Przedszkolaki z wielką niecierpliwością oczekiwały przybycia niezwykłego gościa. Atmosfera była tym bardziej gorąca, ponieważ wszyscy byli niepewni, czy Św. Mikołaj odwiedzi dzieci w okresie panującej pandemii. Mimo takiej sytuacji tak długo oczekiwany gość przybył do przedszkola w towarzystwie naszego drogiego katechety, ks. Damiana Warzechy, w maseczce i w pełnym reżimie sanitarnym.

Dzieci zaprezentowały Św. Mikołajowi swoje umiejętności wokalne i artystyczne, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Św. Mikołaj rozdał dzieciakom wspaniałe prezenty i poprosił, by pilnie się uczyły, były zawsze grzeczne i posłuszne. Z kolei dzieci żegnając Św. Mikołaja wspólnie podziękowały za przybycie recytując treść wiersza:

„Przybyłeś dziś do nas Święty Mikołaju, zmęczony, z długiej drogi, taki radosny i uśmiechnięty, choć bolały Cię pewnie nogi.  Rozdałeś wszystkim wspaniałe prezenty, więc obiecujemy, kochany staruszku, zostaniesz w pamięci i w naszym serduszku. Na chwilę Ciebie serdecznie żegnamy, bo na drugi roczek już dziś zapraszamy”.