Wycieczka do Krakowa

IMG_20171214_103036W czwartek, 14 grudnia 2017 r. odbyła się wycieczka do Krakowa dla klas IV – VII. Z 25 – osobową grupą uczniów pojechali nauczyciele: mgr Magdalena Kielian, mgr Jacek Gomółka oraz mgr Piotr Tobiasiński (organizator wyjazdu). Głównym punktem programu było zwiedzanie wystawy pokonkursowej „Szopek Krakowskich 2017′ ” w oddziale Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Tradycje „szopkarskie” w Krakowie sięgają XVIII w., a w II poł. XIX w. wytworzył się odrębny „cech” szopkarzy. Uczestnicy wycieczki obejrzeli wspaniałe,  misternie wykonane budowle, o bogatym zdobnictwie. Wykonanie takich szopek trwa nawet 10 miesięcy. Drugim punktem była projekcja filmu z serii „Gwiezdne wojny – Ostatni Jedi” w kinie Cinema-City Kraków-Plaza. W godzinach popołudniowych, nieco zatłoczonym pociągiem – ale w dobrych nastrojach wracaliśmy do Tarnowa, gdzie na uczniów czekali już rodzice.