Wycieczka edukacyjna do Krakowa

20160423_1703926677_dsc06563W piątek 22 kwietnia br odbyła się wycieczka do Krakowa, której głównym celem był udział w zajęciach edukacyjnych z okazji obchodzonego 22 kwietnia Międzynarodowego Dnia Ziemi. Tematem zajęć było zanieczyszczenie i ochrona powietrza oraz segregacja odpadów. Podczas prelekcji uczniowie mogli wykazać się wiedzą dot. ochrony środowiska naturalnego w konkursach z nagrodami, w jednym z nich uczennica naszej szkoły Julita Smoleń (kl. IV) zdobyła dwie atrakcyjne nagrody książkowe. Następnie uczestnicy obejrzeli film przyrodniczo-przygodowy „Księga dżungli” w najnowszej wersji z 2015 r. Po zakończonych w „Ciemna City” Kraków – Plaza zajęciach, uczestnicy wycieczki zwiedzali z przewodnikiem Muzeum Bursztynu w Krakowie, oraz odbyli spacer po rynku krakowskim i starym mieście. Ostatnim punktem był czas wolny dla uczniów w „Galerii Krakowskiej”. O godz. 18.35 uczestnicy w radosnych nastrojach udali się w drogę powrotną – pociągiem relacji Kraków Główny – Tarnów, który o godz. 20.01 dowiózł ich do Tarnowa, gdzie odbierali ich rodzice. W wycieczce wzięło udział 18 uczniów i trzech nauczycieli-opiekunów: mgr Piotr Tobiasiński – organizator, mgr Magdalena Kielian i mgr Jacek Gomółka.