Wycieczka klasy IV i V do Warszawy

DSC01348Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. ks. P. Skargi w Skrzyszowie wybrali się w roku szkolnym 2018/2019 na majową wycieczkę do Warszawy (10-12.05.2019). Wyjeżdżali podekscytowani a wracali zachwyceni i szczęśliwi. Zwiedzając studia Telewizji Polskiej mieli okazję uczestniczyć w nagraniu programu „Europa da się lubić” oraz oglądać studio „Pytania na śniadanie”. Wrażenie zrobiło na nich Centrum Nauki „Kopernik”, a szczególnie gadający robot oraz możliwość uczestniczenia w rozmaitych doświadczeniach  i eksperymentach. Z kolei pobyt na Stadionie Narodowym  dał okazję do podziwiania koszulek piłkarzy reprezentacji Polski biorących udział w   Euro 2016 oraz niesamowitych kryształków Swarovskiego, które robiły wrażenie na każdym uczestniku wycieczki. Piękno stolicy, zarówno z jej historycznej, jak i widowiskowej strony, oddał spacer po Nowym Świecie, Starówce a także wyjazd na taras widokowy trzydziestego piętra Pałacu Kultury i Nauki. Młodzież uczestniczyła również w pokazie multimedialnym w Parku Fontann. Szczęśliwi wrócili do domów.