Wyjazd klas I-III do muzeum

19 listopada 2015 roku uczniowie klas I – III wraz ze swoimi wychowawczyniami udali się do Muzeum Etnograficznego w Tarnowie na wystawę poświęconą starożytnemu Egiptowi pt. „Gdy Słońce było Bogiem”. Jest to multimedialna ekspozycja interaktywno-edukacyjna, będąca jedynym profesjonalnym projektem tego typu w Polsce. Dzieci zostały poprowadzone do wnętrza świątyni faraona, gdzie przeżyły fascynujące spotkanie z egipskimi bogami i mumiami. Odkryły tajemnice legendy o klątwie faraona, stanęły tworzą w twarz z mumią oraz uczestniczyły w budzących fascynacje rytuałach mumifikacji. Dodatkową atrakcją była możliwość samodzielnego przeprowadzenia mumifikacji pod nadzorem osoby prowadzącej. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe magnesy z elementami sztuki egipskiej. Do szkoły wróciły bardzo zadowolone.