Zielona Szkoła „Sianożęty 2016

20160615_1822440274_p1060518Miesiąc czerwiec jest chyba najbardziej lubianym i wyczekiwanym miesiącem przez wszystkich uczniów. Czerwiec to miesiąc, w którym kończy się rok szkolny, a także okres wycieczek i wyjazdów na zielone szkoły, co stało się już tradycją w naszej szkole. W okresie między 6 a 11 czerwca grupa uczniów przebywała w naszym ulubionym miejscu nad morzem – w ośrodku „Neptun” w Sianożętach. Cały pobyt upłynął nam bardzo aktywnie. Podczas wycieczki do Kołobrzegu zwiedzaliśmy wraz z przewodnikiem starówkę, katedrę, ratusz, park zdrojowy wraz przepiękną fontanną, Muzeum Oręża Polskiego oraz Pomnik Zaślubin Polski z Morzem. Wypłynęliśmy także w rejs statkiem po Bałtyku. Przeżyliśmy „Piracką przygodę” w Reducie Solnej. Były to zabawy, konkursy i ciekawostki o tematyce marynistycznej. Byliśmy gośćmi „Wioski indiańskiej”, gdzie mogliśmy się poczuć jak prawdziwi kowboje i Indianie. Strzelaliśmy z łuku oraz z karabinka pneumatycznego, jeździliśmy konno oraz quadem. Podziwialiśmy pokazy kaskaderskie. Przez wszystkie dni pobytu dopisywała nam pogoda więc cały czas spędzaliśmy na świeżym powietrzu spacerując po plaży, grając w piłkę nożną, siatkówkę, kąpiąc się w morzu oraz plażując. Do domów wróciliśmy niechętnie, ale opaleni, weseli i pełni energii.