Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada to niezwykle ważna data w historii naszego kraju. To symbol walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczciliśmy uroczystym apelem, w którym uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia z historii naszego narodu. Informacje na temat rozbiorów, powstań narodowych, I wojny światowej i Józefa Piłsudskiego przeplatały się z wierszami oraz pieśniami patriotycznymi.

Widzowie mieli okazję usłyszeć wspaniałe występy recytatorskie i wokalne, mogli podziwiać zdolności aktorskie swoich koleżanek i kolegów.
Na zakończenie spotkania, uczniowie klas młodszych uczestniczyli w quizie pt. „Nasza Ojczyzna”. Każdy z uczestników wykazał się bogatą wiedzą o Polsce, a duch rywalizacji udzielił się wszystkim zgromadzonym. Następnie pani dyrektor Natalia Kalemba w swoim przemówieniu podkreśliła zasługi naszych przodków, dzięki którym Polska w 1918 r. odzyskała niepodległość. Przypomniała również, jak bardzo cieszy ją fakt, że nasi uczniowie tak gorąco manifestują swój patriotyzm, miłość i szacunek do Ojczyzny. Program artystyczny prezentowali uczniowie z klas IV- VIII pod kierunkiem p. Marii Janas i p. Marii Kozioł.