Andrzejki w oddziale przedszkolnym i klasach I-III

Wieczór Andrzejkowy, obchodzony zwykle w wigilię św. Andrzeja, w tym roku w naszej szkole przybrał formę Andrzejkowych Wróżb. Uczniowie klasy pierwszej, trzeciej i zerowej postanowili uczcić tradycyjny zwyczaj „przepowiadania przyszłości” i wybrali ku temu przedpołudnie 29.XI. Panie wychowawczynie wprowadziły zebranych w tematykę obchodów Andrzejek, przybliżając pochodzenie święta i tradycje z nim związane oraz sylwetkę św. Andrzeja, patrona dziewcząt.

Na uczniów czekały specjalnie przygotowane na tę okazję wróżby. Każdy mógł „poznać swoją przyszłość” dzięki wylosowanym wróżbom. Czas zabawy przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze, pełnej radości i uśmiechu. Symbole wiedzy magicznej, elementy dekoracyjne sali, dodawały tajemniczości całej scenerii. Całość spotkania umilił poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego przedpołudnia.