„Dzieci uczą Rodziców” – lekcja 2. „Magiczny czas”

Grudzień to miesiąc wyjątkowy. To mikołajki i Boże Narodzenie. Czas rodzinnych spotkań i niezwykłej atmosfery. Czas wielu okazji do pomagania i dzielenia się z innymi. W tygodniu poprzedzającym święta uczniowie klas I-III wzięli udział w kolejnej lekcji w ramach akcji „Dzieci uczą rodziców” zatytułowanej „Magiczny czas”. Były to zajęcia podsumowujące i rozszerzające corocznie omawianą tematykę.

Dzieci zastanawiały się dlaczego pomaganie innym jest takie ważne, w jaki sposób mogą stać się młodymi wolontariuszami i być pomocnymi na co dzień. Przypomniały sobie tradycje bożonarodzeniowe i określały czym dla nich jest „magia świąt”. Oglądnęły prezentację multimedialną i wykonały zaproponowane zadania – karty pracy oraz figurki Mikołaja i Rudolfa do sklejenia. Uświadomiły sobie, że „magia świąt” to rodzinna i radosna atmosfera, wspólne śpiewanie kolęd, choinka, piękne dekoracje, prezenty lecz przede wszystkim pamięć o drugim człowieku.