Dzień Seniora

Dzień Seniora to szczególne święto, święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. To oni są w naszych domach piewcami tradycji. Niosą ciepło i zrozumienie. Kultywują stare obrzędy i zwyczaje, przez co wzbogacają i przekazują kulturę i obyczaje naszego regionu. W naszej szkole rok rocznie obchodzimy tą uroczystość w nawiązaniu do tzw. „Dnia Babci” i „Dnia Dziadka” – obchodzonych w Polsce 21 i 22 stycznia. W tym roku obchody te przypadły w naszej szkole na sobotę 28.01.2017. Na zaproszenie społeczności szkolnej przybyli seniorzy – babcie i dziadkowie naszych uczniów. Na spotkaniu nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych: Wójta Gminy mgr inż. Marcina Kiwiora, Vice Przewodniczącego Rady Gminy p. Piotra Kiwiora, radnej i sołtys Skrzyszowa p. Haliny Mondel. W uroczystości udział wzięli także: Proboszcz parafii Skrzyszów ks. mgr Zdzisław Gniewek, ks. Marian Mordarski (były dziekan dekanatu Tarnów-Wschód) oraz uczący w naszej szkole ks. mgr Marcin Pikul. W tym szczególnym dniu, życzenia zdrowia, długich lat życia w dobrym zdrowiu, w gronie najbliższych, pogody ducha, satysfakcji oraz spełnienia wszystkich marzeń złożył w imieniu władz samorządowych Wójt Gminy – mgr inż. Marcin Kiwior oraz pozostali samorządowcy. W niezwykle bogatym programie artystycznym, wystąpili uczniowie naszej szkoły. Przepiękne piosenki i wiersze, przygotowane pod kierunkiem nauczycieli oczarowały zgromadzoną publiczność i dostarczyły wiele uśmiechu. Po części oficjalnej był smaczny obiad i słodki deser. Dzień ten na pewno na długo zapadnie w pamięci wszystkim obecnym. Zdjęcia z „Dnia Seniora” w galerii.