Lekcja otwarta w klasie III

29 marca 2023 roku w klasie III odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Inicjatorem zajęć była wychowawczyni – Danuta Zając. Uczniowie zaprezentowali przed swoimi Rodzicami i Panią Dyrektor mgr Natalią Kalembą, to w jaki sposób na co dzień nabywają różne umiejętności. Rodzice natomiast mieli możliwość obserwowania swoich dzieci podczas zajęć, ich aktywności, koncentracji uwagi oraz zasobu wiadomości i umiejętności.

Celem zajęć było m.in.: tworzenie poczucia emocjonalnych więzi rodzinnych, uświadomienie rodzicom ich roli i ważności w życiu dziecka, wytworzenie miłej atmosfery, zaufania do nauczyciela i szkoły, a także dostarczanie wiedzy dotyczącej zagadnień dydaktyczno-wychowawczych. Tematyka zajęć obejmowała umiejętność redagowania ogłoszenia w oparciu o lekturę „Kapelusz Pani Wrony” Danuty Parlak. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do zajęć, chciały w ten sposób wyrazić wdzięczność i szacunek rodzicom za przybycie do szkoły, a także pochwalić się swoimi umiejętnościami. Zajęcia przebiegły w miłej i serdecznej atmosferze.

Dziękuję Pani Dyrektor i Rodzicom za liczne przybycie na zajęcia – wychowawczyni Danuta Zając.