Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – święto państwowe ustanowione dla upamiętnienia żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. W ramach obchodów tego święta w naszej szkole została zorganizowana wystawa pt. „Żołnierze Wyklęci. Podziemie niepodległościowe 1944–1963”.

Działania zaplanowane przez społeczność szkolną wpisały się w akcję MEN „Szkoła Pamięta” i przypomniały uczniom o postaciach i wydarzeniach, które komunistyczna cenzura skazała na zapomnienie. Nauczyciele przygotowali specjalne lekcje okolicznościowe, uczniowie natomiast wykazali się fachową znajomością tematu podczas tworzenia prezentacji multimedialnych, prac plastycznych, czy wierszy okolicznościowych poświęconych „żołnierzom niezłomnym”.