Projekt „ProgramujeMY tarnowski”

P1050802Uczniowie klasy I i III wzięli udział w zajęciach komputerowych z zakresu robotyki. Z wielkim zaangażowaniem i zadowoleniem przystąpili do projektu. Zajęcia z robotyki odbywały się raz w tygodniu począwszy od miesiąca listopada 2018 r. do końca marca 2019 r. Uwieńczeniem ich  był wyjazd na Zlot Młodych Programistów w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie, gdzie uczniowie pogłębiali tajniki robotyki i programowania. W ramach zajęć dzieci konstruowały i programowały roboty z wykorzystaniem zestawów klocków LEGO WeDo 2.0. Poprzez uczestnictwo w zajęciach uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie korzystać z komputera, rozwijali wyobraźnię, kreatywne myślenie, kształcili zdolności manualne, a także umiejętności obsługi komputera oraz wybranych aplikacji. Uczyli się również zespołowej pracy oraz wytrwałości w rozwiązywaniu trudnych zadań. Zajęcia odbywały się w atmosferze zabawy, dając dzieciom mnóstwo radości i satysfakcji.