Ślubowanie klasy pierwszej

Dnia 12 marca 2021 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. W niezwykle podniosłej atmosferze pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor mgr Natalia Kalemba dokonała symbolicznego pasowania na uczniów dotykając ołówkiem ramion pierwszoklasistów i wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 w Skrzyszowie”.

Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz udzielenie odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Pierwszaki świetnie poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami!

Naszym najmłodszym uczniom życzymy powodzenia w dalszych latach nauki. ZAPRASZAMY DO GALERII!