Wycieczka klas I-III do Bochni i Tyńca

Dnia 17 listopada 2021 r. odbyła się długo wyczekiwana przez uczniów wycieczka. Dzieci z klas I – III Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. Piotra Skargi w Skrzyszowie pojechały na jednodniową wycieczkę do Opactwa Benedyktynów w Tyńcu oraz Kopalni Soli w Bochni. Wycieczka została sfinansowana w ramach przedsięwzięcia pod nazwą „Poznaj Polskę,” które jest częścią „Polskiego Ładu”.

Podczas pobytu w opactwie dzieci zwiedziły muzeum, w którym mogły zobaczyć między innymi stare narzędzia piśmiennicze, klasztorny kościół św. Piotra i św. Pawła, dziedziniec oraz krużganki klasztorne. Historię ojców benedyktynów i opactwa uczniom przybliżył pan przewodnik, który podczas zwiedzania opowiadał o dziejach tynieckiego klasztoru.
Kolejnym przystankiem na mapie wycieczki była najstarsza zabytkowa Kopalnia Soli w Bochni, która wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po podziemnej przeprawie łodzią dzieci miały czas dla siebie, który wykorzystały na boisku oraz placu zabaw znajdujących się ponad 200 m. pod ziemią. Ostatnim punktem pobytu w kopalni był spacer podziemną trasą turystyczną z panią przewodnik, która w łatwy i przyjemny sposób opowiadała o dziejach kopalni i pracy górników. Był także czas na wspólne pamiątkowe zdjęcia oraz zakup pamiątek.  
Wycieczka przebiegła sprawnie, bez problemów i trudności. Pogoda i humory dopisały, a dzieci zmęczone, ale zadowolone wróciły do domów. Zdjęcia z wycieczki do obejrzenia w galerii.