Wycieczka międzyszkolna w Sudety

W dniach 29.05-02.06.2022 r. odbyła się wycieczka w Sudety. Wzięli w niej udział uczniowie naszej szkoły oraz Szkoły Podstawowej w Woli Lubeckiej wraz z opiekunami. W czasie pięciodniowego pobytu uczestnicy zwiedzili najciekawsze miejsca regionu Gór Sowich, takie jak: Kompleks „Riese” – Włodarz, Pociąg Hitlera w Jedlince, Zamek „Książ” i „Starą Kopalnię” w Wałbrzychu oraz zdobyli najwyższy szczyt Gór Sowich – Wielką Sowę (1015 m. n.p.m.).

Po zwiedzaniu był czas na integrujące zajęcia sportowo-rekreacyjne na obiektach OSiR w Dzierżoniowie, gdzie mieszkali w czasie wycieczki. W drodze powrotnej zatrzymali się w Świdnicy, gdzie z wieży widokowej podziwiali panoramę tej części dolnego śląska, a także zwiedzali to urokliwe miasteczko. Pogoda dopisywała, humory też. Grupa się świetnie zintegrowała i dlatego bogatsi o nowe znajomości, pełni wrażeń – choć nieco zmęczeni wszyscy bezpiecznie wrócili do swoich domów.