233. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uroczystość z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest wpisana w coroczny kalendarz imprez naszej szkoły. Aby upamiętnić ten doniosły fakt z historii Polski młodzież klas IV – VIII przygotowała montaż słowno muzyczny o patriotycznej wymowie. Podczas uroczystości przypomniano definicję ustawy zasadniczej oraz przybliżono okoliczności ustanowienia konstytucji z 1791 roku.

Podkreślono, że był to drugi tego typu dokument na świecie i pierwszy w Europie. Na prezentacji multimedialnej przedstawiono portrety i sylwetki osób, które brały udział w pracach nad tworzeniem konstytucji i przyczyniły się do jej uchwalenia.

Po zakończeniu apelu zabrała głos Pani Dyrektor Natalia Kalemba, która w krótkim przemówieniu przybliżyła uczniom znaczenie obchodów tego święta. Podziękowała także za wspólne świętowanie uczniom i opiekunom oraz życzyła wszystkim miłego przeżywania świąt majowych. Mamy nadzieję, że uczniowie zapamiętali wiele ważnych informacji związanych z historią uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Organizatorzy: Pani Maria Kozioł i Pani Maria Janas.