Dzień Dziecka w klasach I – III

Dzień Dziecka to święto, na które wszyscy uczniowie czekają z niecierpliwością przez cały rok! Fakt, że Dzień Dziecka obchodzimy w Polsce niezmiennie 1 czerwca od 1952 roku, to zasługa organizacji – Światowego Związku Ochrony Dzieciństwa.

Święto to miało uświadomić wszystkim dorosłym, że prawa najmłodszych powinny być respektowane na całym świecie, a dzieci nie powinny uczestniczyć w wojnach, chodzić głodne ani być krzywdzone.

Dzień Dziecka w naszej szkole rozpoczął się już 31 maja, kiedy to uczniowie klas młodszych wybrali się na wycieczkę do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, gdzie uczestniczyli w zabawach ruchowych, rozgrywkach sportowych i innych atrakcjach. Resztę dopełniono 1 czerwca na obiekcie szkolnym i placu zabaw. Dzieci puszczały kolorowe mydlane bańki, bawiły się zabawkami, które przyniosły z domu, grały w gry planszowe, uczestniczyły w grach sportowych zachęcających do rywalizacji. Radości, śmiechu i dobrej zabawy nie było końca. Na zakończenie otrzymały drobne upominki i słodycze.

Drogie Dzieci! Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka! 😊