„Odblaskowa szkoła 2017” – Finał

P1040381Szkoła Podstawowa Nr 2 im. ks. P. Skargi w Skrzyszowie przyłączyła się, po raz kolejny, do VIII już edycji akcji „Odblaskowa Szkoła”. Z pełną odpowiedzialnością i świadomością staraliśmy się włączyć w nasze działania nie tylko uczniów naszej szkoły lecz również seniorów, czyli nasze babcie i dziadków, którym przekazaliśmy odblaski podarowane nam przez pana policjanta, który podczas wizyty w naszej szkole szeroko rozwinął temat bezpieczeństwa na drodze. Nasza placówka w ramach „Odblaskowej Szkoły” zorganizowała liczne konkursy, w których wzięli udział uczniowie klas O – VII. Nasi najmłodsi przedstawili swoje prace obrazujące „Odblaskowego Pluszaka”, zaś nieco starsi uczniowie zaprezentowali „Odblaskową Rodzinę” (Mamę, Tatę, Córkę i Syna – odblaskowo, kolorowo). W klasach IV – VII młodzież zmagała się z projektami ubrań odblaskowych oraz redakcją książeczki o zasadach udzielania pierwszej pomocy. Ponadto wzięli oni udział w konkursie wiedzy „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” i starali się pobić rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-rdzeniowej. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursach i akcjach  w ramach „Odblaskowej Szkoły” zostali nagrodzeni dyplomami, a zwycięzcy symbolicznymi nagrodami. Zwieńczeniem prowadzonych działań było, przygotowane przez uczniów, przedstawienie prezentujące zasady bezpiecznego poruszania się pieszych i pojazdów po drogach oraz wystawa prac plastycznych zwracająca uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych.