Powitanie wiosny

Spragnione ciepła i zieleni, dzieci z naszej szkoły wybrały się na spacer, aby wierszem i piosenką powitać upragnioną porę roku – wiosnę. Na czele pochodu maszerował z dziećmi wiosenny Gaik, przyozdobiony kolorowymi wstążkami. Aby zaakcentować nadchodzącą porę roku dzieci miały na sobie wiosenne kolorowe ubrania, a przedszkolaki opaski z kwiatkiem na głowach.

Dzięki sprzyjającej pogodzie wszyscy szukali oznak i zwiastunów wiosny. Wśród nich były stokrotki, krokusy, krzew forsycji, bazie wierzbowe i leszczynowe oraz wrzośćce. Dzieci zaobserwowały ptaki budujące gniazdo, latające owady, nadsłuchiwały śpiewu ptaków. W powietrzu czuć było ciepły wiosenny wietrzyk.

Najmłodsi urządzili w sali okolicznościową wystawę, umieszczając na niej zwiastuny wiosny, natomiast uczniowie klasy drugiej i trzeciej poznali obrzędy związane z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny, a także rozwiązywali wiosenne zagadki. Wiosna na dobre zagościła nie tylko w okolicy, ale i w naszych sercach.