„Szkoła Pamięta” 2021′

Listopad to szczególny miesiąc kiedy przychodzimy na cmentarze, sprzątamy groby naszych bliskich zmarłych, zanosimy kwiaty, palimy znicze. Chcemy w ten sposób pokazać, że pamiętamy… Na kilka dni przed Wszystkimi Świętymi uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję MEN „Szkoła Pamięta”.

Podobnie jak w ubiegłych latach celem przedsięwzięcia było upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych. Uczniowie z zaangażowaniem podjęli się wykonania działań, które polegały na zapoznaniu się z historią osób zamordowanych podczas II wojny światowej, spoczywających na terenie Lasu „Kruk”. Młodzież klas 4 – 8 przygotowała prezentacje na ten temat, które przedstawili na lekcjach historii. Zapalili znicze przed pomnikiem poległych w walce o niepodległość Ojczyzny znajdującym się na Cmentarzu Parafialnym. W ramach akcji uczniowie klasy 8 uporządkowali teren zielony wokół Parafialnego Punktu Katechetycznego oraz odświeżyli figurę Matki Boskiej. W holu szkolnym przygotowali gazetkę poświęconą ważnym rocznicom przypominającym dzieje naszej Ojczyzny.

Dzieci z klas I-III za pomocą różnych technik plastycznych wykonywały prace nawiązujące do tradycji świąt zadusznych. Podczas zajęć panowała szczególna atmosfera, ponieważ wspominały bliskich zmarłych, którzy na zawsze zostaną w naszych sercach. Projekt ma bardzo duże znaczenie wychowawcze, uczy szacunku dla przeszłych pokoleń i utrwala w pamięci wizerunki i dokonania osób bliskich oraz związanych z historią naszego regionu.