Szkolna uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Dnia 10 listopada 2021 roku odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość została przygotowana przez klasę 6 i 7 pod nadzorem pani Marii Kozioł, a część oficjalną poprowadził przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Krystian Pęcak.

W swoim wystąpieniu Pani Dyrektor Natalia Kalemba podkreśliła, że Dzień Niepodległości dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Ważne, aby na co dzień każdy z nas dawał świadectwo troski i odpowiedzialności za Ojczyznę. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości pamiętamy o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Apel był widowiskiem poetycko – historycznym, które zobrazowało sytuację polityczną, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Podczas uroczystości artyści utworzyli alfabet Niepodległej i przypomnieli najważniejsze fakty z historii naszego kraju. Duży nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Uczestnicy akademii wysłuchali kilku pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru szkolnego pod opieką Pani Maria Janas. Uczniowie podkreślili ważność tego wydarzenia poprzez stroje galowe przyozdobione kotylionami w barwach narodowych.