„Zielona szkoła” nad Bałtykiem

P1030468W ostatnim dniu maja br. uczniowie klas III – VI wraz z opiekunami w składzie: mgr Magdalena Kielian, ks. mgr Marcin Pikul, mgr Jacek Gomółka – wyjechali na wycieczkę – „zieloną szkołę” do nadmorskich Sianożętów. Ośrodek „Neptun”, w którym mieszkaliśmy przez pięć dni, był położony w bardzo bliskiej odległości od morza. Takie usytuowanie pozwalało na spędzanie dużej ilości czasu nad naszym pięknym Bałtykiem. Będąc na plaży w słoneczne dni (a takie były prawie wszystkie) opalaliśmy się, zażywaliśmy morskich kąpieli, graliśmy w siatkówkę, piłkę nożną oraz budowaliśmy zamki z piasku. Popołudniami spacerowaliśmy plażą, zbieraliśmy muszelki oraz wyczekiwaliśmy niezapomnianych zachodów słońca. Prócz plażowania mieliśmy wiele innych atrakcji. Jedną z nich była przejażdżka ciuchcią do oddalonych o około dziesięć kilometrów Gąsek, gdzie podziwialiśmy widoki z pięćdziesięciometrowej latarni morskiej. Zwiedzaliśmy – wraz z przewodnikiem – Kołobrzeg dowiadując się o powstaniu miasta i jego barwnej historii. Odwiedziliśmy najważniejsze miejsca w mieście, a na koniec popłynęliśmy w rejs statkiem. W kolejnym dniu byliśmy w sąsiadującym z Sianożętami Ustroniu Morskim, gdzie znajduje się „Western Park”. Tam jak przystało na kowboja jeździliśmy konno, strzelaliśmy z karabinu i łuku i ujeżdżaliśmy byka. Byliśmy także w kinie 7D gdzie oglądaliśmy bardzo śmieszny i straszny film (najbardziej bał się ksiądz). W ostatnim dniu odwiedziliśmy Skansen Chleba. W czasie warsztatów sami przygotowaliśmy ciasto do wypieku, poznaliśmy historię i  sposób przygotowania chleba oraz  zjedliśmy pyszny poczęstunek. Po sześciu dniach pełnych wrażeń szczęśliwie (i z kompletem bagaży) wróciliśmy do Skrzyszowa. Zdjęcia z „zielonej szkoły” w galerii – ZAPRASZAMY!