XXI Gminny Konkurs Recytatorski

29 maja 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Skrzyszowie odbył się XXI Gminny Konkurs Recytatorski poezji Jana Pawła II, zorganizowany pod honorowym patronatem Wójta Gminy Skrzyszów – Marcina Kiwiora. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Emilia Baran z klasy III i Julia Job z klasy VII.

Nadzór nad przygotowaniem dzieci do konkursu pełniły: pani Danuta Zając i pani Edyta Łabędź.

Celem konkursu było przybliżenie młodemu odbiorcy poezji Karola Wojtyły i Jana Pawła II oraz propagowanie idei i wartości głoszonych przez Papieża Polaka.

Młode artystki z wielkim zapałem i poświęceniem zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, które nagrodzone zostały gromkimi brawami publiczności, wśród której byli nauczyciele, uczniowie innych szkół, a także szanowne Jury.

Uczennica Emilia Baran zdobyła I miejsce w kategorii wiekowej: klasy 1-3, a Julia Job – III miejsce w kategorii wiekowej: klasy 7-8.

Dziewczynkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 😊.